تبلیغات
hamedabdolahi - مشکلات شایع در بارداری، کی خطرناک است؟

مشکلات شایع در بارداری، کی خطرناک است؟

سه شنبه 30 آذر 1395 01:03 ب.ظ

 

مشکلات شایع در بارداری، کی خطرناک است؟

 • مشکلات شایع در بارداری، کی خطرناک است؟
  در این بخش به مشکلات خاصی که در طول سه ماهه دوم به وجود می آید و علایمی که باید با پزشک خود مشورت کنید، می پردازیم.

  گرفتگی بینی
  جریان افزایش یافته خون که در دوران بارداری بروز می کند، می توان موجب گرفتگی و مقداری ورم غشاهای مخاطی داخل بینی شما می شود. این حالت، به نوبت می تواند به چکیدن مخاط به پشت بینی منجر و نهایتاً باعث سرفه های مزمن شود. قطره های نمکی بینی می تواند تسکین دهنده باشد و مصرف آن ها در دوران بارداری کاملاً بی خطر است.

  خون دماغ و خونریزی لثه ها
  به دلیل حجم زیاد خونی که در بدن شما برای حمایت از بارداری تان جریان دارد، ممکن است از رگهای کوچک خونی در بینی یا لثه های خود دچار خونریزی شوید.

  معمولاً خونریزی به خودی خود بند می آید، ولی می تونید با وارد آوردن کمی فشار بر روی نقطه خونریزی، به آن کمک کنید. در صورتی که خونریزی به طور خص شدید یا مداوم باشد، با دکتر خود تماس بگیرید.

  خونریزی
  بعضی از خانم ها در سه ماهه دوم با خونیزی مواجه می شوند. علل احتمالی آن می تواند شامل پایین قرار گرفتن جفت (جفت سرراهی) ، درد زودرس زایمان، نارسایی دهانه رحم، یا جدا شدن جفت باشد. گاهی دکتر نمی تواد دلیلی پیدا کند. اگر با خونریزی مواجه شدید، ضرورتاً به این معناست که سقط جنین خواهید داشت، ولی باید با دکتر خود تماس بگیرید.

  ناهنجاری جنینی
  اگر چه اکثریت بارداری ها به طور طبیعی طی می شود، در حدود ۲ تا ۳ درصد از نوزادان، با برخی نا هنجاری ها به دنیا می آیند. اکثر این ناهنجاری ها جزئی است، گرچه برخی به مشکلات کروموزومی است و بقیه ریشه در رشد و تکامل غیر عادی اندام ها و ساختارها دارد.

  نارسایی دهانه رحم
  در طول سه ماهه دوم، معمولاً بین هفته های ۱۶و ۲۴، بعضی از خانم ها با مشکلی مواجه می شوند که نارسایی دهانه رحم گفته می شود. دهانه رحم باز و گشاد می شود، حتی با وجود آنکه زن هیچ انقباظی احساس نکند. این وضعیت می تواند به سقط جنین منجر شود. در حقیقت، نارسایی دهانه رحم اغلب بعد از وقوع سقط جنین، تشخیص داده می شود. خانمی که به طور عادی با این شرایط رو به رو می شود، متوجه هیچ نوع علایمی نمی شود.

  اگر چه ممکن است گاهی اوقات از احساس سنگینی در لگن خاصره یا فشار بیش از حد خبر دهد، یا ممکن است متوجه لک شود. اکثر خانم هایی که با نارسایی دهانه رحم مواجه می شوند، بدون هیچ دلیل قابل تشخیص برایشان اتفاق می افتد.

  تشخیص سایر مشکلات احتمالی:
  خونریزی
  احساس فشار یا سنگینی غیر عادی
  انقباضات منظم یا گرفتگی های عضلانی شدید
  فقدان حرکت عادی جنین
  تب شدید
  درد شدید شکمی

  مطلب مشکلات شایع در بارداری، کی خطرناک است؟ در سایت بزرگ درنا | Dorna

برچسب ها: مشکلات ، شایع ، در ، بارداری ، کی ، خطرناک ، است؟ ،